Artykuł promocyjny Opublikowany przez: monika.g 2015-11-27 12:08:18
Młodzież ma łatwiej... Bo młoda skóra ma z natury wysokie zdolności samo-odnawiania. Tej nieco bardziej już dojrzałej, należy lekko dopomóc. Ale mamy przecież tyle cudownych kosmetyków... Tylko jak je odpowiednio stosować?
Peelingowanie na sucho czy na mokro?
To zależy jaki efekt peelingu chcemy uzyskać - mocniejszy, czy nieco słabszy. Gdy nie mamy szczególnie wrażliwej skóry, z którą należy obchodzić się nad wyraz ostrożnie - możemy skusić się na mocniejszy peeling na sucho. Przynosi on zdecydowanie bardziej wyczuwalny efekt. Wówczas rozprowadzamy kosmetyk kulistymi ruchami i masujemy energicznie całe ciało bez uprzedniego moczenia. Z peelingami/scrubami PAT&RUB jest to o tyle przyjemniejsze, że posiadają w swoim składzie wiele olejów i maseł, więc nawet na sucho peeling ma przyjemny "poślizg".
Peeling po prysznicu czy w trakcie?
Przeczytajmy opis kosmetyku. Jeżeli zawiera on substancje myjące - możemy śmiało połączyć 2 w 1 - czyli odświeżający prysznic i peelingowanie. Jest to kwestia indywidualnego uznania. Niektórzy np. z przyjemnością myją się olejkami, więc skoro peeling je zawiera, to w zasadzie wychodzi na jedno. Zwłaszcza, że w przypadku peelingów bogatych w odżywcze masła i olejki - zalecamy - po masażu - ułożyć się jeszcze na chwilę w ciepłej kąpieli, by przedłużyć działanie zbawiennych substancji.
Wyjątkowe czyściochy mogą oczywiście wziąć, mimo wszystko, szybki prysznic przed peelingowaniem.
Rękawica i gąbka - pomoc w peelingu
Za pomocą rękawic i gąbek - oczywiście raczej tych z naturalnych surowców - możemy delikatnie peelingować nawet bez użycia specjalistycznego kosmetyku. Używanie ich do codziennej kąpieli - już delikatnie złuszcza naskórek i pobudza krążenie.
Bardzo dobrze sprawdzają się też jednak jako pomoc w peelingu przy użyciu stosownego preparatu. Zwłaszcza rękawice. W nich wygodniej rozprowadzić kosmetyk i masaż jest dużo przyjemniejszy.
Pielęgnacja po peelingu
Tu znów czytamy etykiety. Są peelingi, które mają za zadanie jedynie przygotować skórę do przyjęcia substancji pielęgnacyjnych - usunąć naskórek martwy na tyle skutecznie, by kolejny kosmetyk miał już łatwiejszą drogę dotarcia do głębszych warstw skóry.
Są jednak peelingi, które zawierają już w sobie na tyle dużo substancji odżywczych, że nie trzeba już namaszczać się niczym po ich użyciu.
Pozostawiają bowiem skórę odpowiednio nawilżoną, natłuszczoną, jędrną i elastyczną. To wrażenie znają wszystkie użytkowniczki peelingów PAT&RUB :-)
Peeling twarzy, dekoltu, biustu
Skóra twarzy, dekoltu i biustu jest niezwykle wrażliwa. Dlatego - do tych okolic warto stosować osobny kosmetyk. Peelingi do twarzy często nawet nie zawierają drobinek, a zadanie złuszczenia otrzymują zawarte w nich delikatne enzymy roślinne (tzw. peelingi enzymatyczne). One sprawdzają się zwłaszcza w przypadku cery szczególnie wysuszonej czy naczynkowej.
W przypadku cery normalnej, mieszanej, czy tłustej, a także w przypadku dekoltu i biustu wystarczy zwrócić uwagę, by ścierające drobinki były wystarczająco delikatne i nie podrażniały skóry.
A czym w ogóle różni się peeling od scrubu?
Co do zasady - peeling jest kosmetykiem o łagodniejszym działaniu niż scrub. Peeling raczej delikatnie złuszcza, scrub "skrobie", czyli bardziej odważnie ściera naskórek. Obecnie jednak te znaczenia bywają już bardziej "historyczne". Obu pojęć używa się wymiennie. Oceniając moc usuwania naskórka, trzeba zwracać uwagę na bazę kosmetyku - czy jest to cukier, sól, czy delikatniejsze drobiny roślinnego pochodzenia.
Jak często stosować peeling?
Jest to sprawa dość indywidualna. Peelingi i scrub PAT&RUB polecamy stosować 2-3 razy w tygodniu. Bardziej tłuste skóry mogą być złuszczane częściej. Wrażliwym - należy dawać dłużej odpocząć.
Kosmetyki naturalne PAT&RUB można kupić w sklepie www.patandrub.pl
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.